Projekt Jota

Autostopem do Boga – czyli jak połączyć pasję z wiarą i zarazić nią innych

Data: 24.10.2012
Goście: Ewa Pieczyńska, Tomasz Kaczmarek, Robert Skrzydło

_

Poniżej relacja ze spotkania napisana przez Anię Holek (autorkę zdjęć ze spotkania <- link do zdjęć ;).
_
____„24 października odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane przez Jotę. Przybyła do nas trójka niezwykłych ludzi, którzy w dwie godziny zarazili większość zebranych swoją niecodzienną pasją do podróżowania… stopem!
_
____Zaczęli od wspomnienia swoich najciekawszych i_najbardziej spektakularnych wypraw, podczas których dotarli nawet do Afryki. Na dowód podbicia tego kontynentu przynieśli świetne zdjęcia z darmowego safari, w którym uczestniczyli.
_
____Jednak częścią, która nas (a przynajmniej mnie) zaintrygowała najbardziej, była relacja z przeprowadzenia pierwszej edycji rekolekcji autostopowych „Piękne stopy”. Zauważyłam, że – mówiąc o tym -również nasi goście jakoś bardziej się ożywili i_ośmielili, bo początkowo lekko stremowani, w tym momencie niemal zaczęli sobie nawzajem wchodzić w słowo. Ewa na pytanie, jak w ich głowach zaświtał pomysł połączenia głębokiej wiary z miłością do podróżowania autostopem, odpowiedziała, że to Bóg całe przedsięwzięcie dokładnie wyreżyserował, a oni – jako narzędzia w Jego dłoniach – tylko wypełniali kolejne zadania, by doszło ono do skutku. I tak zebrali fantastyczną grupę, która w wakacje ruszyła w Polskę i_świat, przemieszczając się wyłącznie dzięki życzliwości kierowców. Czas ten miał jednak służyć również rozwojowi duchowemu, dlatego każda_z_kilkuosobowych ekip zakładała plan i cele swoich rekolekcji (na czele z ewangelizacją napotkanych osób). Niesamowite były historie z_kilkugodzinnych oczekiwań na transport, kiedy uczestnicy uczyli się wiele o_sobie i paradoksalnie zbliżali do Boga.
_
____Największym zaskoczeniem był dla mnie fakt jakiej życzliwości, sympatii i pomocy autostopowicze doświadczali od ludzi, od których – jak sami mówili – tak naprawdę nic im się nie należy. Po tych opowieściach większość zebranych, którzy jeszcze w ten sposób nie podróżowali, na pewno powzięła taki zamiar w sercu i wyczekuje wakacji, kiedy będzie okazja połączenia tego z wychwalaniem Boga.
_
____Debiut Joty uważam za udany. Dziewczyny bardzo wysoko zawiesiły sobie poprzeczkę, a ja następnym razem wracam do_Opola stopem :D:D
_
Tutaj możecie pobrać nagranie ze spotkania <- link :)
_
Reklamy

One thought on “Autostopem do Boga – czyli jak połączyć pasję z wiarą i zarazić nią innych

 1. Co autostop ma wspólnego z wiarą? Przekonaj się sam! Przeżyj autostopową przygodę z Duchem Świętym!

  W tym roku organizujemy rekolekcje autostopowe w Łodzi:
  https://www.facebook.com/events/345339098928608/

  oraz Ekumeniczną Podróż Autostopową:
  https://www.facebook.com/events/261722830633556/?fref=ts

  Więcej informacji i świadectwa z zeszłego roku przeczytacie tu:
  http://pieknestopy.wordpress.com/wydarzenia/about/

  Zapraszamy!!! :D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s