Projekt Jota

Koniec świata

Data: 5 grudnia 2012r.

Goście:

Ks. dr hab. Jan Klinkowski

Dr Tomasz Mrozek – astronom

DSC_0474  5 grudnia mieliśmy okazję wziąć udział w debacie „Koniec świata”. Pojęcie jak najbardziej na czasie    /przyciągnęło pełną salę słuchaczy. Problemowi pomogli przyjrzeć się ks. dr hab Jan Klinkowski oraz  /astronom dr Tomasz Mrozek. Spotkanie zorganizowane było w ramach projektu JOTA.
/Co nas czekało na miejscu? Wystąpienie dr Mrozka przybliżyło nam zdanie nauki na temat jednej z /teorii tłumaczącej rzekomy koniec świata mający nastąpić 21 grudnia 2012 roku. Doktor w /przystępny sposób i z przymrużeniem oka wytłumaczył nam wszelkie niedorzeczności jakie niesie ze /sobą ta „naukowa definicja”. Tak oto mieliśmy okazję przekonać się o ogromnej wyobraźni ludzkiej /nieograniczonej żadnymi rozsądnymi granicami.
/Natomiast ksiądz Klinkowski przedstawił nam empiryczną stronę zagadnienia w oparciu o starożytną /historię oraz biblię. Dzięki temu wzbogaciliśmy nasza wiedzę o cenne fakty dotyczące interpretacji /np. liczb pojawiających się w biblii.
/Spotkanie zakończyło się pytaniami (czasem mocno szokującymi) wysuniętymi ze strony słuchaczy. /Debata była udana, w końcu samą przyjemnością jest uczyć się przez śmiech w tak dobrym /towarzystwie:) Rozeszliśmy się do domów pewni, że „nie znamy dnia ani godziny” więc 22 grudnia /2012 roku jest całkiem spora szansa, że obudzimy się wciąż na tym świecie.

autorka tekstu: Natalia Junik

-> Zdjęcia ze spotkania<-

->Nagranie<-

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s