Projekt Jota

Nuda niedzieli

Data: 11.01.2012
Gość: Grzegorz Górny

Grzegorz Górny – dziennikarz i publicysta. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Na początku lat 90. pracował w „Gazecie Wyborczej”. Wraz z Rafałem Smoczyńskim stworzył kwartalnik „Fronda”, który redagował przez 11 lat. Autor filmów dokumentalnych z serii Raport Specjalny dla Telewizji Polsat. Żonaty z Angeliką (członkinią grupy muzycznej 2Tm2,3), mają pięcioro dzieci.

Ani produkcja, ani konsumpcja nie nadaje jednak sensu ludzkiemu życiu. Jest bowiem w każdym z nas głód tajemnicy, pragnienie nieskończoności i potrzeba miłości
Dzięki współpracy z wydawnictwem „W Drodze” mieliśmy przyjemność gościć u siebie Grzegorza Górnego – dziennikarza i publicystę, redaktora naczelnego kwartalnika „Fronda”, twórcę filmów dokumentalnych z serii Raport Specjalny dla Telewizji Polsat i autora książek m.in. „Anioł Północy” i „Demon południa.”
Spotkanie odbyło się 11.01 br. w sali głównej DA i przybyło ok 30 osób (wskaźnik zbliżającej się nieuchronnie sesji…). Temat spotkania, „Nuda niedzieli”, zaczerpnięty z promowanej książki „Między matriksem a_krucyfiksem”, stał się podstawą do poruszenia wielu ciekawych kwestii – sposobów na lepsze przeżywanie niedzieli, sekularyzacji kościoła, lekcji katechezy w szkołach, czy też – przyjmowania sakramentu małżeństwa przez osoby niewierzące. Pan Górny sypał jak z rękawa anegdotami ze swojego niezwykle ciekawego życia i czas mijał tak szybko, że ze zdziwieniem spostrzegliśmy, że już rozmawiamy od 2 godzin! Po spotkaniu każdy mógł osobiście porozmawiać z autorem i otrzymać dedykację.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s