Projekt Jota

O młodości i podejmowaniu decyzji

Data: 26.10.2011
Gość: o. Janusz Pyda OP

Janusz Pyda OP. – dominikanin, duszpasterz. Absolwent filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego i teologii Papieskiej Akademii Teologicznej w_Krakowie. Obecnie doktorant filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i teologii Papieskiego Wydziału Teologicznego w_Warszawie. Prowadzi zajęcia z filozofii i_teologii dogmatycznej w_Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów i w szkole teologii dla świeckich założonej przez Fundację DSFT. Wydał Listy starego anioła do młodego oraz (wraz z prof. Mikołajem Olszewskim) tłumaczenie, opracowanie i_komentarze do Kwestii dyskutowanych o mocy Boga św. Tomasza z_Akwinu, t._III. Jego problemem jest fakt, iż nie tyle pożera książki, co raczej książki pożerają jego.

Jaka jest różnica między „chcę” a „chce mi się”? Czy mottem ojca jest „Carpe diem”? Co zrobić gdy rzuci cię dziewczyna? Czy jesteśmy predestynowani do hamletyzmu lub donkichotyzmu? Jak radzić sobie z błędnymi decyzjami?

Na te i inne nurtujące nas pytania dzielnie odpowiadał o. Janusz Pyda OP, który gościł w_naszym duszpasterstwie 26.10.2011 r., dzięki współpracy z_wydawnictwem „W Drodze”. Temat „O młodości i podejmowaniu decyzji zaczerpnięty był z książki o. Pydy pt. „Listy starego anioła do młodego.” i wzbudził duże zainteresowanie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s