Projekt Jota

Kto Ty jesteś?

Data: 16.11.2012r.

Goście:

Marek Mutor – dyrektor Ośrodka Pamięć i Przyszłość

Józef Puciłowski OP

senator Józef Pinior

 W listopadowy wieczór, parę dni po obchodach Święta Niepodległości, w Sali Głównej  /DA Dominik zgromadziło nas spotkanie o patriotyzmie. Gośćmi specjalnymi byli  /senator Józef Pinior, dominikanin o. Józef Puciłowski oraz dyrektor Ośrodka Pamięć /i Przyszłość – Marek Mutor.
/Pytania zadawane przez Olę i Ziemka (studentów, którzy prowadzili rozmowę z /gośćmi) i udzielane podczas debaty odpowiedzi pobudzały do refleksji i namysłu nad /tym, co tak naprawdę jest ważne dla mnie – młodego człowieka, czy patriotyzm jest /mi potrzebny, czy warto kształtować w sobie odpowiedzialne postawy, czy /wystarczająco znam historię Polski, jaki to wszystko może mieć sens…?
/

Zaproszeni goście w przystępny i ciekawy sposób opowiadali o swoich doświadczeniach i poglądach, odwoływali się do faktów historycznych (wszak o. Józef Puciłowski to aktywny historyk), nawiązywali do realiów życia codziennego, do postaw, które nam obecnie są (lub jako patriotom powinny być) bliskie i dla nas istotne. Zastanawialiśmy się nad tym, w jaki sposób patriotyzmem żyć na co dzień i dlaczego ważna jest znajomość historii.

Spotkanie pozostawiło we mnie pozytywne wrażenia i wzmocniło chęć troszczenia się o to, by budując swoje życie, podejmować dobre i mądre decyzje, świadomie kształtować w sobie postawy społeczne, dbać o stan swojej wiedzy, odważnie zmieniać to, co wymaga zmiany na lepsze i zachować pamięć o ludziach i wydarzeniach ważnych dla Polski, bo „narody tracąc pamięć, tracą życie”.
/
Autorka tekstu: Gosia Poznańska
/
Link do zdjęć tutaj
A do nagrania tu:)
Reklamy

One thought on “Kto Ty jesteś?

  1. Pingback: Kto Ty jesteś? « Projekt Jota

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s